Krupówki

Krupówki to reprezentacyjna ulica Zakopanego oraz jedna z najbardziej znanych i uczęszczanych ulic w Polsce. Hotele i pensjonaty położone przy Krupówkach lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie cenią się najwyżej. Ulica liczy niewiele ponad kilometr długości, a jej nazwa wzięła się od leżącej tuż obok polany należącej do rodziny Krupowskich lub Krupów. Przy Krupówkach znajduje się kilka godnych uwagi zabytkowych budowli takich jak: Kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny, Muzeum Tatrzański im. dra Tytusa Chałubińskiego, czy Dworzec Tatrzański.

Charakterystycznym elementem deptaka są wygięte, metalowe latarnie. Drugą rzeczą, po której każdy od razu rozpozna Krupówki, jest tłum turystów przemierzających trakt o niemal każdej porze dnia. W trakcie świąt i długich weekendów tłum jest tak gęsty, że morze głów zdaje się dosłownie falować.

To właśnie na Krupówkach możecie wykupić przejażdżkę góralską dorożką i zrobić sobie zdjęcie ze słynnym białym misiem. To tutaj kupicie ciupagę i kapelusz góralski, ale także gwiżdżącego, pluszowego świstaka, czy... miecz samurajski. Tutaj skosztujecie oryginalnego oscypka z żurawiną, ale możecie także udać się na kolację do jednej z restauracji sieciowych na burgera czy sushi. Tutaj jest dosłownie wszystko. Możecie też rzucić datek pieskowi, który zbiera na kiełbaskę - pomysłowość górali nie zna granic. W XXI wieku Krupówki stały się główną ulicą handlowo-usługową, poddały się komercji i na pewno straciły wiele z dawnego uroku. Nie zmienia to faktu, że nadal przybywają tutaj tysiące przyjezdnych, dla których nie być na Krupówkach, to tak, jak gdyby w ogóle nie było się w Zakopanem.

Zobacz inne atrakcje

Zakopane: wybrane hotele

Aleje Jerozolimskie 142B
02-305 Warszawa
* - Koszt połączenia zgodnie z cennikiem operatora
Podane ceny nie stanowią oferty handlowej
w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego.
tel: +48 (22) 492 77 77
tel: 801 08 08 07
NIP: 526 - 23 - 61 - 606
e-mail: rezerwacja@hotele.pl
Warunki rezerwacji Skontaktuj się z nami